چگونه پینت بال بازی کنیم. (قوانین عمومی)

گروه مطلب: پینت بال
آخرین ویرایش: ۹۴/۱۰/۶ ساعت ۱۹:۵۲:۲۵

کلید اصلی برای داشتن یک بازی سرگرم کننده پینت بال این است که همه بازیکنان طبق یک قانون رفتار کنند.

 

1-مشخص کردن محدوده ها

قبل از شروع هر بازی، مطمئن شوید که در مورد زمین صحبت کرده اید و به طور واضح محدوده ها را به هر کسی که بازی می کند، نشان داده اید. مطمئن شوید که زمین شما خیلی بزرگ یا خیلی کوچک نباشد. یک زمین با 100 متر طول و 50 متر عرض برای یک بازی 3 به 3 بزرگ است اما اگر 16 نفر باشید، به جای بزرگتری نیاز دارید.

نقطه شروع را در 2 طرف مخالف هم در زمین انتخاب کنید و اگر ممکن است، جوری باشد که به یکدیگر دید نداشته باشند. توجه کنید که اگر در زمین Speedball بازی می کنید و هیچ درخت یا علفی وجود ندارد، این امر ممکن نخواهد بود.

2- مشخص کردن منطقه مرده

اطمینان پیدا کنید که همه افراد محل منطقه مرده (dead zone) را بلدند و می دانند که نباید به آن و نزدیک آن شلیک کنند. Dead zone جایی از زمین است که آرام است و بازیکنان بعد از حذف شدن به آنجا می روند. معمولا در آنجا ادوات و گلوله های اضافی در بین بازی ها قرار داده می شود. این ناحیه باید به اندازه کافی از زمین اصلی دور باشد که بازیکنان حذف شده بتوانند بدون هیچ خطری ماسک خود را برای تمیز کردن در بیاورند.

3- هدف بازی

مطمئن شوید که همه بازیکنان هدف بازی را می دانند. آیا یک بازی حذفی ساده انجام می دهید؟ یا فتح پرچم؟ یا پرچم در وسط؟ به طور واضح همه ی قوانین و اهدافتان را به گوش همه برسانید.

4- زمان

یک حد زمانی برای بازی تعیین کنید. هیچ کسی دوست ندارد که در یک بازی شرکت کند که هیچ کدام از تیم ها هیچ وقت حرکت نمی کنند. 2 راه اصلی برای زمانبندی بازی وجود دارد: 1- شروع زمان از ابتدا 2- شروع زمان از وقتی که اولین بازیکن از زمین خارج می شود. به یاد داشته باشید که بازی های طولانی برای بازیکنانی که در اوایل بازی حذف شده اند، خوشایند نیست. پس آن را کوتاه و جذاب نگه دارید.

5- تیم ها

به طور عادلانه ای افراد را در تیم ها تقسیم کنید. اگر بعضی از افراد در این ورزش تازه کارند و بعضی دیگر با تجربه، آن ها را در تیم ها تقسیم کنید. در کل سعی کنید که تعداد اعضای تیم ها تقریبا برابر باشد. اگر تعداد بازیکن ها کم باشد، به یاد آوردن این که چه کسی در تیم شماست زیاد سخت نیست، اما اگر تعداد افراد بیشتر باشد، نوار پارچه ای رنگی را به دور بازو یا اسلحه گره بزنید تا شناسایی تیم ها ساده تر شود.

6- شروع

هنگامی که هر دو تیم در پایگاه های مربوط به خود قرار گرفتند، بازی آغاز می شود. یک تیم فریاد می زند: "آماده" (ready) و تیم دیگر نیز پاسخ می دهد: "آماده". و تیم اول فریاد می زند :"شروع" و بازی آغاز می شود.

7- ضربات

یک بازیکن زده شده است هنگامی که گلوله رنگی اثری به اندازه سکه در هر جایی از بدن بازیکن و یا وسایل او بگذارد. در بعضی از انواع پینت بال، تعداد گلوله های شلیک شده شمرده نمی شود و یا به چندین اصابت گلوله بر روی دست و پاها احتیاج است. گرچه، در بیشتر تورنومنت های حرفه ای، تمام ضربات به شخص و وسایل او را حساب می کنند. زمانی که گلوله به بازیکن برخورد نکند اما در جایی نزدیک او بترکد و رنگ آن روی بازکن بریزد، Splatter رخ می دهد و بعنوان یک اصابت محسوب نمی شود. مگر این که اثری جامد بر روی بازیکن بگذارد.

8- بررسی رنگ شدگی (Paint Checks)

اگر فکر می کنید که ممکن است تیر خورده باشید اما مطمئن نیستید، (مثلا پشتتان تیر خورده). می توانید با فریاد زدن "Paint Check" در خواست بررسی رنگ شدنتان را بکنید و نزدیک ترین بازیکن ( در تیم خودتان یا حریف) خواهد آمد و شما را بررسی خواهد کرد. اگر تیر خورده باشید، زمین را ترک خواهید کرد. در غیر این صورت هر کس به موقعیت قبلی بر می گردد و زمانی که بازیکن درخواست دهنده فریاد "Game On" سر دهد، بازی ادامه پیدا می کند.

9- خروج از زمین

وقتی بازیکنی تیر می خورد، باید اسلحه اش را بالای سر ببرد و اعلام کند که تیر خورده و سریعا زمین را به سمت Dead Zone ترک نماید.

10- پیروزی

وقتی یک تیم اهداف لازم را به پایان برساند، همه افرادی که هنوز در زمین هستند، باید مطلع شوند که ماسک هایشان را بر ندارند تا زمانی که سرپوش تمام اسلحه ها گذاشته شود.

11- نکات ایمنی

همیشه ماسک بزنید.

در حالت مست و غیر طبیعی بازی نکنید.

با چشمان بسته شلیک نکنید.

به تسلیم شوندگان اجازه دهید.

با کمتر از 280 fps شلیک کنید.

از سرپوش های اسلحه استفاده کنید.

حواس خود را به کار گیرید.

12- تجهیزات لازم برای هر بازیکن

اسلحه

ماسک

مخزن گلوله (Hooper)

مخزن باد (Air Tank)

گلوله ها

منبع: ترجمه شده از paintball.about.com توسط حریف یاب

بازدید: 17133 برچسب ها: